משלוח עד הבית במתנה לרוכשות מעל 990 ש"ח

מי אני?

 • שמי שי ואני אמא לשלושה- עמית, אריאל ונגה. 
נגה היא בתי השלישית (או אולי הרביעית, תלוי איך ומי סופר), ילדת קשת (נולדה אחרי לידה שקטה), בת אחרי שלושה בנים.
 • האתר לא היה קם אילולא נגה, ולכן נקרא על שמה (וגם כי היא מתוקה בטירוף 😍). 
 • היא גם שותפתי העסקית (בת השבעה חודשים) שכן הייתי צריכה את שיתוף הפעולה המלא שלה להרים את הפרויקט הזה.

 

הרעיון נולד חודשיים לפני שנגה נולדה- נכנסתי לקבוצות הנקה בפייסבוק כדי לרענן את הזיכרון שלי בנוגע להנקה (בכל זאת עברו 6 שנים בינה לבין היונק הקודם) ונתקלתי במושג הזה שמעולם לא שמעתי עליו לפני כן- 'תכשיטים מחלב אם'. 

ברגע הראשון הייתי המומה, רגע לאחר מכן עברה לי המחשבה בראש שזה קצת מגעיל ומוגזם להכניס חלב לתוך תכשיט, אך ברגע שראיתי את התכשיטים התאהבתי לחלוטין!
הלובן שלהם, הפשטות וההבנה שהם מכילים בתוכם את הנוזל הקסום ביותר שנוצר בטבע (לפחות בעיניי) היפנטו אותי, וכל מה שחשבתי עליו היה- איך לא שמעתי על זה לפני? איך זה שאין לי מזכרות מתקופת ההנקה של עמית ואריאל?
הלידה של האתר לקחה בדיוק 9 חודשים (סימבולי), והיום כשנגה בת שבעה חודשים אנחנו מתרגשות מאוד להשיק אותו!

תוך כדי העבודה על התכשיטים, הבנתי שזה הרבה מעבר לסתם תכשיטים שמכילים חלב אם. הבנתי כמה הרבה טלטלות אנחנו האמהות עוברות במסע האימהות שלנו, וכמה מצופה מאיתנו להכיל את הטלטלות, להתגבר על האתגרים, להיות סופרוומניות ולהמשיך לנהל את שגרת החיים שלנו לא משנה איזו סערה עברה דרכנו.
ובטירוף הזה שהוא החיים המודרניים- כמה מאיתנו באמת לוקחות הפסקה, מתבוננות על מה שעשינו, מה שהשגנו, על מה התגברנו וגם על מה איבדנו?

מתוך ההבנה הזו עיצבתי לא רק את קולקציית ההנקה אלא גם את קולקציית הזכרונות וקולקציית ההנצחה.
קולקציית הזכרונות מתאימה לכל האמהות ונועדה לעזור לך לקחת הפסקה, להתבונן מהצד על גלגולייך כאמא, להוקיר ולהודות לעצמך על פועלך, ולבחור אילו רגעים וזכרונות תרצי לשמר כתכשיטים.
קולקציית ההנצחה מיועדת לאמהות שבינינו שחוו אובדן. אני מצאתי נחמה בכך שתכשיט ההנצחה מאפשר לי להכניס ליומיום שלי את התינוק שמעולם לא פגשתי.
לא זכיתי לראות אותו, לגעת בו או להיפרד ממנו בצורה הראויה לו אבל עכשיו יש לפחות חפץ ממשי שקרוב ללבי ומוקדש לו.

מלמדים אותנו שאמא פוגשת את אבא, הם מתאהבים, מתחתנים ואחרי תשעה חודשים נולד להם תינוק.
עבור כמה מאיתנו זה לא באמת הסיפור? ועד כמה לגיטימציה יש בחברה להציג את המציאות?

אצלי זה ממש רחוק מאגדות האחים גרים:

  •  
  • כל ילדיי הם תוצאה של הפריות מבחנה. עמית הבכור הכניס אותי לאמהות בעדינות. ההנקה הייתה קשה וכואבת בחודש הראשון, אך בעזרת נחישות והליווי המתאים התגברנו על כך והנקתי אותו עד גיל שנה ושבעה חודשים.
  • שנתיים וחצי לאחר מכן, כשהתבשרנו שאני נושאת ברחמי תאומים, לא הייתה מאושרת ממני, עבורי זה היה התגשמות של חלום.
  • אך חלומות לחוד ומציאות לחוד. תאום אחד נפטר ברחם ואת השני הצליחו ליילד בקיסרי חירום, וכך נולד בני אריאל  3 חודשים בטרם הזמן- פג בשבוע 27, 922 גרם. 65 יום הוא היה בפגיה, 45 יום מתוכם בטיפול נמרץ. כל יום היינו בחרדה קיומית להישרדותו, וכל יום שעבר והוא שרד היה ניצחון. על אף ששאבתי עבורו חלב (אותו הוא קיבל דרך זונדה) לא היה לי מספיק חלב (רקמת השד לא התפתחה מספיק עקב הלידה המוקדמת) וזה היה עבורי מפח נפש שלישי באותה תקופה קשה.
  • שש שנים חייתי עם רצון עז לעוד ילד, אך עם פחד מלידה נוספת. שש שנים בהן אני תוהה מדוע הגוף שלי בגד בי? איך ייתכן שהוא הרג את התינוק שכה חיכיתי לו? האם הוא תקין ומסוגל לגדל בתוכו תינוק?

ואז נגה הגיעה. נגה העניקה לי חוויה מתקנת ואף הגשימה עבורי חלום- להיות אמא לבת. תשעה חודשים של היריון משעמם (שהדרמות היחידות בו היו בראש שלי)  ובסופן לידת בזק טבעית. הנחתי שעם יונקת שלישית כבר ילך לי ממש בקלות, אך שוב ציפיות לחוד ומציאות לחוד- חודשיים כואבים עברו בטרם ההנקה הסתדרה.

זה סיפור האמהות שלי על קצה המזלג (הוא קצת יותר מורכב ממה שכתבתי, השארתי כמה דברים לעצמי) והנצחתי אותו במספר תכשיטים שממלאים את לבי בשמחה, הוקרת תודה וזכרונות כשאני עונדת אותם.

לא תהיה מאושרת ממני להכין עבורך תכשיט בעבודת יד, שיספר את סיפור האמהות שלך.
ואם את עוברת או עברת חלק מהאתגרים שאני עברתי וזקוקה לאוזן קשבת, אז בלי שום קשר לתכשיט, אני כאן עבורך זמינה בפייסבוק או בווטסאפ.


עברת על האתר ולא מצאת אף תכשיט שמייצג את הסיפור שלך? אני כאן ליצור ביחד איתך תכשיט ייחודי ומקורי שהוא כולו את heart

באהבה,
שי ברק

נגה
אריאל
מקבלת את מתנת האמהות מעמית
x

#{title}

#{text}

#{price}